همانطور که می دانید امروزه یکی از بهترین و پرکاربردترین مصالح و نمای ساختمانی بدون شک نمای کامپوزیت است. می توانید برای طراحی ساختمان های اداری، تجاری، فرودگاه ها، پمپ بنزین و… استفاده کنید. توجه داشته باشید برای نصب این نمای ساختمانی باید برخی نکات را در نظر داشته باشید. در این مطلب از سایت راسا کامپوزیت برای شما عزیزان به معرفی 15 مدل نمای کامپوزیت ساختمان می پردازیم. جنس نمای کامپوزیت از جنس ورق آلومینیوم است که با توجه به پنل های مشخصی توسط طراحان و سازندگان تعیین می گردد. اگر قصد دارید طراحی منحصر به فردی برای نمای داخلی و بیرونی ساختمان داشته باشید ما به شما پیشنهاد می کنیم از نمای کامپوزیت استفاده کنید. در ادامه این مطلب بهترین و خاص ترین نماهای کامپوزیتی ساختمان را مشاهده خواهید کرد. با ما همراه باشید.

معرفی 15 مدل نمای کامپوزیتی ساختمان

همانطور که گفته شد نمای کامپوزیت جزوی از نمای ساختمان محسوب می شود. از بهترین و مهم ترین خصوصیات نمای کامپوزیت می توان به وزن بسیار سبک، سهولت در اجرای نما، قیمت مقرون به صرفه، تنوع در رنگ و طرح، دارای قابلیت ضد حریق، امکان شکل پذیری متنوع و… اشاره کرد. همین ویژگی ها سبب محبوبیت این نمای ساختمانی در بین طراحان و سازندگان شده است. از این نمای ساختمانی امروزه در اکثر ساختمان ها استفاده می شود.

به طور کلی می توان گفت یکی از اصلی ترین بخش های ساختمان بدون شک نمای ساختمان است. نمای کامپوزیت برای اغلب نمای ساختمان های امروزی و بازسازی ساختمان های قدیمی به دلیل اهمیت کاربرد ضد زلزله و به دلیل خاصیت عایق حرارتی و صوتی نوع و نحوه اجرای آن بسیار مهم می باشد. در نظر داشته باشید نصب و اجرای نمای کامپوزیت علی رغم سادگی آن نیازمند تخصص و مهارت است. اگر نصب نمای کامپوزیت ساختمان به افرادی سپرده شود که تجربه کافی در این زمینه ندارند بدون شک برخی مشکلات به وجود می آید.

فراموش نکنید برای اجرای نمای کامپوزیت باید آب بندی، اتصالات، برشکاری ها و… به صورت صحیح و دقیق انجام شود. در غیر این صورت خسارت های جبران ناپذیری در پی خواهد داشت. نصب و اجرای نمای کامپوزیت پیچیدگی خاصی ندارد همچنین هزینه ی زیادی نیز به همراه ندارد. در ادامه با 20 مدل نمای کامپوزیت ساختمان آشنا خواهید شد:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.