همانطور که می دانید امروزه یکی از بهترین نماهای ساختمانی بدون شک نمای کامپوزیت می باشد. طراحان و سازندگان ساختمان برای نماسازی ساختمان ها محدود به استفاده از مصالحی مانند آجر، سنگ و یا سیمان نیستند. از مصالح متنوعی برای نمای ساختمان می توانید استفاده کنید. یکی از نماهای پرکاربرد در نمای ساختمان های امروزی نمای آلومینیومی و یا کامپوزیت است. برای اجرای این نما ممکن است با واژه پیمانکار نمای کامپوزیت در پروژه های ساختمانی خود برخورد کرده باشید.

همانطور که می دانید اغلب پروژه های ساخت و طراحی نمای کامپوزیت توسط گروهی از طراحان و معماران توسط یک شرکت پیمانکاری برنامه ریزی و اجرا می شود. با گفتن این مطالب شاید این سوال برای شما به وجود آید وظایف پیمانکار نما چیست؟ برای پاسخ به این سوال تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا با وظایف پیمانکار کامپوزیت نما به طور کامل آشنا شوید.

پیمانکار و مجری نما کیست؟

در یک تعریف ساده و خلاصه می توان گفت پیمانکار نمای کامپوزیت به مهندس و یا متخصصی می توان گفت که با تمامی تمامی فرایند ساخت، اجرا و تکمیل یک نمای پروژه سر و کار دارد. این پروژه می تواند اداری، تجاری و یا حتی مسکونی نیز باشد. برای تکمیل پروژه به بهترین شکل ممکن پیمانکار نما باید متناسب با نمای موجود توانایی انتخاب بهترین مواد و مصالح مورد نیاز را به خوبی دارا باشد.

و مراحل ساخت و مدیریت نما را طبق قرارداد های معتبر به اتمام برساند. به طور کلی می توان گفت این پیمانکار فرایند تهیه مصالح، حمل و نقل، مراحل اجرا، ساخت و اتمام پروژه را بر عهده می گیرد. این نکته مهم را در نظر داشته باشید در ساخت و بازسازی نماهای ساختمان هر چه قدر از بهترین متریال استفاده شود اما اگر تیم متخصص و حرفه ای برای این فرایند وجود نداشته باشد بدون شک اتمام کار با هزینه بالا و کیفیت بسیار پایین همراه خواهد بود. در نتیجه می توان گفت یکی از فاکتورهای ساخت و بازسازی نمای کامپوزیت انتخاب پیمانکار با تجربه و ماهر می باشد.

وظایف اصلی پیمانکار نمای کامپوزیت

مجری نمای کامپوزیت در شرایطی می تواند پروژه را با  حداکثر بهره وری ارائه دهد که دارای تیم متخصص و با تجربه باشد. در این صورت پروژه ساختمان با کیفیت بالا و بهترین قیمت به اتمام می رسد. تمامی افرادی که در شرکت و یا حوزه پیمانکاری نما فعالیت می کنند.
به تمامی مسئولیت ها و وظایف خود پایبند هستند همچنین از تمامی شرایط قرارداد و تعهداتی که بین طرفین معامله وجود دارد آگاه می باشند. در ادامه با وظایف اصلی و مهم پیمانکار آشنا خواهید شد:

 • پیمانکار باید قدرت تصمیم گیری صحیح داشته باشد و بتواند برنامه ریزی کاملی را برای پروژه اجرا کند.
 • باید نگاه فنی به پروژه داشته باشد و در حین انجام فرایند پروژه از خلاقیت و توانایی های خود استفاده کند.
 • پیمانکار وظیفه دارد تیم کاری با تجربه و متخصصی را برای اجرای نما انتخاب کند.
 • باید یک مدیر کارآمد و با تجربه باشد. تا بتواند پروژه را دقیق و سریع پیش ببرد.
 • پیمانکار نما یک شخص حقیقی یا حقوقی است که تخصص کافی را در حوزه اجرای نمای ساختمان ها دارد.

پیمانکار نمای کامپوزیت چه اصولی را باید بداند؟

پیمانکار نمای کامپوزیت باید جنبه های مختلفی از قبیل طراحی، ایمنی، نگهداری بعد از ساخت، قابلیت ساخته شدن، عملکرد مصالح و.. را در حین انجام پروژه در نظر بگیرد. مهندسی و پیمانکار نما هنری است که ترکیبی از مهارت به همراه زیبایی شناختی ایجاد می شود و نتیجه نهایی پروژه و دوام کارایی آن می تواند سابقه اصلی یک پیمانکار نما را نشان دهد.

پیمانکار نما می بایست در اتفاقات پیش بینی نشده همکاری درست و منطقی با کارفرما داشته باشد. این پیمانکار همچنین باید مشاور کارفرما و اشراف کافی به کلیه روش های نصب، تولید و زیرسازی نمای کامپوزیت داشته باشد تا بتواند به کارفرما و مشاوران به حداقل رساندن هزینه ها کمک کند.

فرم درخواست پیمانکار نمای کامپوزیت

شما عزیزان می توانید جهت درخواست پیمانکار نمای کامپوزیت، هر گونه انتقاد، کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره ی جامع نمای کامپوزیت در کوتاه ترین زمان، از طریق پر کردن فرم زیر با ما همراه باشید. مشاوران و کارشناسان مجرب راسا کامپوزیت همواره آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند.

  قرارداد پیمانکار نمای کامپوزیت

  همانطور که می دانید برای انجام هر پروژه لازم است که دو طرف معامله برای سندیت خواسته ها و گفته هایشان و پیشبرد کار به صورت کاملا قانونی قراردادی را ایجاد و منعقد کنند. در این قرارداد نیز مانند سایر قرارداد ها از قبیل ساخت و ساز ساختمان بین صاحب ملک و پیمانکار قراردادی ایجاد می شود که در آن مدت اجرای پروژه، دستمزدها و میازن هزینه و… قید می شود.

  برای اجرای نما نیز نیاز به یک قرارداد می باشد که این قرارداد بین پیمانکار ساختمان با پیمانکار نما ایجاد می شود. برای آشنایی بیشتر با مفاد قرارداد و مواد لازم برای برای عقد قرار داد می توانید با کارشناسان مجموعه راسا کامپوزیت تماس حاصل فرمایید.

  تعهدات پیمانکار در انعقاد قرارداد

  پیمانکار موظف است در زمان عقد قرارداد به تمامی شرایط و خواسته های کارفرما توجه داشته باشد. عقد قرارداد بین پیمانکار و کارفرما یکی از مهم ترین مسائل در اجرای فرایند پروژه می باشد. در ادامه با تعهدات پیمانکار در زمان عقد قرارداد آشنا خواهید شد:

  • پیمانکار باید پس از انعقاد قرارداد و تایید کارفرما از وضعیت محل اجرای موضوع قرارداد نسبت به تجهیز و شروع عملیات نماسازی اقدام نماید.
  • طبق توافق بین کارفرما و پیمانکار اجرای قرارداد قائم به شخص ایشان می باشد و حق انتقال موضوع قرارداد را به غیر ندارد.
  • پیمانکار متعهد می شود که تمامی اسناد و مدارک مرتبط با اجرای موضوع قرارداد را بررسی نموده و هیچ گونه ابهامی نسبت به مطالب مندرج در آن ها ندارد.
  • مجری موظف است تحت نظارت مستقیم کارفرما اقدام به صورت وضعیت پروژه به طور ادواری در طول مدت اجرای عملیات عمرانی موضوع قرارداد نسبت به متراژ و درصد حجم انجام شده بگیرد.

  اهمیت و علت انعقاد قرارداد با پیمانکار

  در بستن قرارداد با پیمانکار نمای کامپوزیت کارفرما با بیان کردن نظرات و تمامی خواسته های خود در فرایند پروژه و ارائه طراحی به پیمانکار انتظار دارد طراحی نمای ساختمان به بهترین شکل ممکن به اتمام برسد. پیمانکار موظف است تمامی شرایط را به خوبی بررسی کند و نقشه های اجرای و ایرادات موجود را رفع کند. وی همچنین باید طراحی انجام شده را به بهترین صورت اجرا نماید.

  و با برنامه ریزی کامل و برآورد تمامی هزینه ها کارفرما را از تمامی جزئیات کار مطلع سازد. به طور کلی می توان گفت با همکاری با یک پیمانکار متخصص و حرفه ای می توانید با خیالی مطمئن و آسوده طراحی و بازسازی نماهای ساختمان خود را به پیمانکار بسپارید. و هیچ گونه نگرانی بایت اجرای زیبای نما وجود ندارد.

  در واقع می توان گفت آنچه در قرارداد ها با پیمانکار اهمیت دارد حس تعهد و مسئولیت پذیری قرارداد است. پیمانکار باید در مدت زمان قید شده در قرارداد پروژه را به اتمام برساند در صورت تاخیر و هر گونه موظف است تمامی شرایط را به خوبی کنترل کند.

  سخن پایانی

  در این مطلب از سایت راسا کامپوزیت همانطور که گفته شد با وظایف پیمانکار نمای کامپوزیت به طور کامل آشنا شدید. در یک تعریف ساده و خلاصه می توان گفت پیمانکار نمای کامپوزیت به مهندس و یا متخصصی می توان گفت که با تمامی تمامی فرایند ساخت، اجرا و تکمیل
  یک نمای پروژه سر و کار دارد. این پروژه می تواند اداری، تجاری و یا حتی مسکونی نیز باشد.

  ویدیو پیمانکار نمای کامپوزیت

   

  سوالات متداول پیمانکار نمای کامپوزیت

  تعهدات پیمانکار در انعقاد قرارداد شامل چه مواردی است؟
  پیمانکار باید پس از انعقاد قرارداد و تایید کارفرما از وضعیت محل اجرای موضوع قرارداد نسبت به تجهیز و شروع عملیات نماسازی اقدام نماید. طبق توافق بین کارفرما و پیمانکار اجرای قرارداد قائم به شخص ایشان می باشد و حق انتقال موضوع قرارداد را به غیر ندارد. پیمانکار متعهد می شود که تمامی اسناد و مدارک مرتبط با اجرای موضوع قرارداد را بررسی نموده و هیچ گونه ابهامی نسبت به مطالب مندرج در آن ها ندارد. مجری موظف است تحت نظارت مستقیم کارفرما اقدام به صورت وضعیت پروژه به طور ادواری در طول مدت اجرای عملیات عمرانی موضوع قراردارد نسبت به متراز و درصد حجم انجام شده بگیرد.
  وظایف اصلی پیمانکار نمای کامپوزیت چیست؟
  پیمانکار باید قدرت تصمیم گیری صحیح داشته باشد و بتواند برنامه ریزی کاملی را برای پروژه اجرا کند. باید نگاه فنی به پروژه داشته باشد و در حین انجام فرایند پروژه از خلاقیت و توانایی های خود استفاده کند. پیمانکار وظیفه دارد تیم کاری با تجربه و متخصصی را برای اجرای نما انتخاب کند. پیمانکار موظف است پروژه را در مدت زمان مشخص به پایان برساند در غیر این صورت باید تمام تمهیدات و پیش بینی های لازم را برای مواقع اضطراری انجام دهد. پیمانکار نما یک شخص حقیقی یا حقوقی است که تخصص کافی را در حوزه اجرای نمای ساختمان ها دارد.
  پیمانکار و مجری نما کیست؟
  در یک تعریف ساده و خلاصه می توان گفت پیمانکار نمای کامپوزیت به مهندس و یا متخصصی می توان گفت که با تمامی تمامی فرایند ساخت، اجرا و تکمیل یک نمای پروژه سر و کار دارد. این پروژه می تواند اداری، تجاری و یا حتی مسکونی نیز باشد. برای تکمیل پروژه به بهترین شکل ممکن پیمانکار نما باید متناسب با نمای موجود توانایی انتخاب بهترین مواد و مصالح مورد نیاز را به خوبی دارا باشد. و مراحل ساخت و مدیریت نما را طبق قرار دارد های معتبر به اتمام برساند. به طور کلی می توان گفت این پیمانکار فرایند تهیه مصالح، حمل و نقل، مراحل اجرا، ساخت و اتمام پروژه را بر عهده می گیرد.

  12 دیدگاه

  1. علی گفت:

   پیمانکار حرفه ای حدودا چقد باید تجربه داشته باشه؟

   • kimiya farmanbar گفت:

    با سلام
    پیمانکار حرفه ای باید حداقل ۱۰ سال تجربه داشته باشد. تا بتواند به خوبی پیچیدگی های سازه های مختلف را تشخیص دهد و بهترین پیشنهاد را به اطلاع کارفرما برساند.

  2. سحر گفت:

   دستمزد پیمانکار با توجه به زمان تحویل پروژه مشخص می شود یا سنگینی کار ؟

   • kimiya farmanbar گفت:

    با سلام
    دستمزد پیمانکار تنها به متراژ و سختی کار بستگی دارد. و این دستمزد ارتباطی به زمان تحویل پروژه نخواهد داشت.

  3. saber گفت:

   نمای یه خونه ویلایی ۱۰۰ متری چند روزه تموم میشه؟

   • kimiya farmanbar گفت:

    با سلام
    طراحی نمای خانه ویلایی ۱۰۰ متری توسط تیم مجرب راسا نهایتا یک هفته ای اجرا می شود. البته این مدت به غیر زمان طراحی است.

  4. Farahmand گفت:

   سلام وقت بخیر
   قرارداد های شما به چه صورت هست؟
   و اینکه پیمانکار برای خودتون هست یا معرفی میکنید؟

   • kimiya farmanbar گفت:

    با سلام
    کلیت قرارداد های راسا به صورت پیمانکاری است و ما متعهد می شویم طراحی سازه را با متراژ مشخص به صورت کامل با استاندارد های لازم اجرا کنیم. لازم به ذکر است بدانید مجموعه راسا سازه های ساختمانی را به طور کامل و ابدی پشتیبانی می کند.

  5. علی گفت:

   پیمانکار نما با پیمانکار معمولی فرق داره؟

   • rasamainadmin گفت:

    با سلام
    قطعا بین پیمانکار نما با هر پیمانکار دیگری تفاوت هایی وجود دارد؛ پیمانکارهای ما در امور نمای ساختمان به خصوص با کامپوزیت و ترموود، دارای تخصص و تجربه بالایی هستند که می توانید با خیال راحت کاری تمیز و دقیقا مطابق با خواسته خود را تحویل بگیرید.

  6. حمیدرضا یاری گفت:

   قرارداد به صورت حضوری نوشته می شود؟

   • rasamainadmin گفت:

    با سلام
    در صورت تمایل شما و بسته به شرایط می توان تلفنی نیز قرارداد را تنظیم کرد. جهت دریافت اطلاعات تکمیلی با ما تماس بگیرید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *