پیمانکار نمای کامپوزیت

پیمانکار و مجری نمای کامپوزیت

همانطور که می دانید امروزه یکی از بهترین نماهای ساختمانی بدون شک نمای کامپوزیت می باشد. طراحان و سازندگان ساختمان برای نماسازی ساختمان ها محدود به استفاده از مصالحی مانند آجر، سنگ و یا سیمان نیستند. از مصالح متنوعی برای نمای ساختمان می توانید استفاده کنید. یکی از نماهای پرکاربرد در نمای ساختمان های امروزی نمای آلومینیومی و یا کامپوزیت است. برای اجرای این نما ممکن است با واژه پیمانکار نمای کامپوزیت در پروژه های ساختمانی خود برخورد کرده باشید.

همانطور که می دانید اغلب پروژه های ساخت و طراحی نمای کامپوزیت توسط گروهی از طراحان و معماران توسط یک شرکت پیمانکاری برنامه ریزی و اجرا می شود. با گفتن این مطالب شاید این سوال برای شما به وجود آید وظایف پیمانکار نما چیست؟ برای پاسخ به این سوال تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا با وظایف پیمانکار کامپوزیت نما به طور کامل آشنا شوید.

پیمانکار و مجری نما کیست؟

در یک تعریف ساده و خلاصه می توان گفت پیمانکار نمای کامپوزیت به مهندس و یا متخصصی می توان گفت که با تمامی تمامی فرایند ساخت، اجرا و تکمیل یک نمای پروژه سر و کار دارد. این پروژه می تواند اداری، تجاری و یا حتی مسکونی نیز باشد. برای تکمیل پروژه به بهترین شکل ممکن پیمانکار نما باید متناسب با نمای موجود توانایی انتخاب بهترین مواد و مصالح مورد نیاز را به خوبی دارا باشد.

و مراحل ساخت و مدیریت نما را طبق قرارداد های معتبر به اتمام برساند. به طور کلی می توان گفت این پیمانکار فرایند تهیه مصالح، حمل و نقل، مراحل اجرا، ساخت و اتمام پروژه را بر عهده می گیرد. این نکته مهم را در نظر داشته باشید در ساخت و بازسازی نماهای ساختمان هر چه قدر از بهترین متریال استفاده شود اما اگر تیم متخصص و حرفه ای برای این فرایند وجود نداشته باشد بدون شک اتمام کار با هزینه بالا و کیفیت بسیار پایین همراه خواهد بود. در نتیجه می توان گفت یکی از فاکتورهای ساخت و بازسازی نمای کامپوزیت انتخاب پیمانکار با تجربه و ماهر می باشد.

مجری نمای کامپوزیت

مجری و پیمانکار نمای کامپوزیت

وظایف اصلی پیمانکار نمای کامپوزیت

مجری نمای کامپوزیت در شرایطی می تواند پروژه را با  حداکثر بهره وری ارائه دهد که دارای تیم متخصص و با تجربه باشد. در این صورت پروژه ساختمان با کیفیت بالا و بهترین قیمت به اتمام می رسد. تمامی افرادی که در شرکت و یا حوزه پیمانکاری نما فعالیت می کنند.


  به تمامی مسئولیت ها و وظایف خود پایبند هستند همچنین از تمامی شرایط قرارداد و تعهداتی که بین طرفین معامله وجود دارد آگاه می باشند. در ادامه با وظایف اصلی و مهم پیمانکار آشنا خواهید شد:

  • پیمانکار باید قدرت تصمیم گیری صحیح داشته باشد و بتواند برنامه ریزی کاملی را برای پروژه اجرا کند.
  • باید نگاه فنی به پروژه داشته باشد و در حین انجام فرایند پروژه از خلاقیت و توانایی های خود استفاده کند.
  • پیمانکار وظیفه دارد تیم کاری با تجربه و متخصصی را برای اجرای نما انتخاب کند.
  • باید یک مدیر کارآمد و با تجربه باشد. تا بتواند پروژه را دقیق و سریع پیش ببرد.
  • پیمانکار نما یک شخص حقیقی یا حقوقی است که تخصص کافی را در حوزه اجرای نمای ساختمان ها دارد.
  وظایف پیمانکار

  وظایف پیمانکار نمای کامپوزیت

  پیمانکار نمای کامپوزیت چه اصولی را باید بداند؟

  پیمانکار نمای کامپوزیت باید جنبه های مختلفی از قبیل طراحی، ایمنی، نگهداری بعد از ساخت، قابلیت ساخته شدن، عملکرد مصالح و.. را در حین انجام پروژه در نظر بگیرد. مهندسی و پیمانکار نما هنری است که ترکیبی از مهارت به همراه زیبایی شناختی ایجاد می شود و نتیجه نهایی پروژه و دوام کارایی آن می تواند سابقه اصلی یک پیمانکار نما را نشان دهد.

  پیمانکار نما می بایست در اتفاقات پیش بینی نشده همکاری درست و منطقی با کارفرما داشته باشد. این پیمانکار همچنین باید مشاور کارفرما و اشراف کافی به کلیه روش های نصب، تولید و زیرسازی نمای کامپوزیت داشته باشد تا بتواند به کارفرما و مشاوران به حداقل رساندن هزینه ها کمک کند.

  اصول پیمانکار

  پیمانکار کامپوزیت چه نکاتی را باید بداند؟

  قرارداد پیمانکار نمای کامپوزیت

  همانطور که می دانید برای انجام هر پروژه لازم است که دو طرف معامله برای سندیت خواسته ها و گفته هایشان و پیشبرد کار به صورت کاملا قانونی قراردادی را ایجاد و منعقد کنند. در این قرارداد نیز مانند سایر قرارداد ها از قبیل ساخت و ساز ساختمان بین صاحب ملک و پیمانکار قراردادی ایجاد می شود که در آن مدت اجرای پروژه، دستمزدها و میازن هزینه و… قید می شود.

  برای اجرای نما نیز نیاز به یک قرارداد می باشد که این قرارداد بین پیمانکار ساختمان با پیمانکار نما ایجاد می شود. برای آشنایی بیشتر با مفاد قرارداد و مواد لازم برای برای عقد قرار داد می توانید با کارشناسان مجموعه راسا کامپوزیت تماس حاصل فرمایید.

  قرارداد پیمانکار

  قرارداد پیمانکار کامپوزیت نما

  تعهدات پیمانکار در انعقاد قرارداد

  پیمانکار موظف است در زمان عقد قرارداد به تمامی شرایط و خواسته های کارفرما توجه داشته باشد. عقد قرارداد بین پیمانکار و کارفرما یکی از مهم ترین مسائل در اجرای فرایند پروژه می باشد. در ادامه با تعهدات پیمانکار در زمان عقد قرارداد آشنا خواهید شد:

  • پیمانکار باید پس از انعقاد قرارداد و تایید کارفرما از وضعیت محل اجرای موضوع قرارداد نسبت به تجهیز و شروع عملیات نماسازی اقدام نماید.
  • طبق توافق بین کارفرما و پیمانکار اجرای قرارداد قائم به شخص ایشان می باشد و حق انتقال موضوع قرارداد را به غیر ندارد.
  • پیمانکار متعهد می شود که تمامی اسناد و مدارک مرتبط با اجرای موضوع قرارداد را بررسی نموده و هیچ گونه ابهامی نسبت به مطالب مندرج در آن ها ندارد.
  • مجری موظف است تحت نظارت مستقیم کارفرما اقدام به صورت وضعیت پروژه به طور ادواری در طول مدت اجرای عملیات عمرانی موضوع قرارداد نسبت به متراژ و درصد حجم انجام شده بگیرد.
  تعهدات پیمانکار در قرارداد

  تعهدات پیمانکار در انعقاد قرارداد

  اهمیت و علت انعقاد قرارداد با پیمانکار

  در بستن قرارداد با پیمانکار نمای کامپوزیت کارفرما با بیان کردن نظرات و تمامی خواسته های خود در فرایند پروژه و ارائه طراحی به پیمانکار انتظار دارد طراحی نمای ساختمان به بهترین شکل ممکن به اتمام برسد. پیمانکار موظف است تمامی شرایط را به خوبی بررسی کند و نقشه های اجرای و ایرادات موجود را رفع کند. وی همچنین باید طراحی انجام شده را به بهترین صورت اجرا نماید.

  و با برنامه ریزی کامل و برآورد تمامی هزینه ها کارفرما را از تمامی جزئیات کار مطلع سازد. به طور کلی می توان گفت با همکاری با یک پیمانکار متخصص و حرفه ای می توانید با خیالی مطمئن و آسوده طراحی و بازسازی نماهای ساختمان خود را به پیمانکار بسپارید. و هیچ گونه نگرانی بایت اجرای زیبای نما وجود ندارد.

  در واقع می توان گفت آنچه در قرارداد ها با پیمانکار اهمیت دارد حس تعهد و مسئولیت پذیری قرارداد است. پیمانکار باید در مدت زمان قید شده در قرارداد پروژه را به اتمام برساند در صورت تاخیر و هر گونه موظف است تمامی شرایط را به خوبی کنترل کند.

  اهمیت بستن قرارداد با پیمانکار

  علت انعقاد قرارداد با پیمانکار

  سخن پایانی

  در این مطلب از سایت راسا کامپوزیت همانطور که گفته شد با وظایف پیمانکار نمای کامپوزیت به طور کامل آشنا شدید. در یک تعریف ساده و خلاصه می توان گفت پیمانکار نمای کامپوزیت به مهندس و یا متخصصی می توان گفت که با تمامی تمامی فرایند ساخت، اجرا و تکمیل
  یک نمای پروژه سر و کار دارد. این پروژه می تواند اداری، تجاری و یا حتی مسکونی نیز باشد.

  ویدیو پیمانکار نمای کامپوزیت

   

  سوالات متداول پیمانکار نمای کامپوزیت

  تعهدات پیمانکار در انعقاد قرارداد شامل چه مواردی است؟
  پیمانکار باید پس از انعقاد قرارداد و تایید کارفرما از وضعیت محل اجرای موضوع قرارداد نسبت به تجهیز و شروع عملیات نماسازی اقدام نماید. طبق توافق بین کارفرما و پیمانکار اجرای قرارداد قائم به شخص ایشان می باشد و حق انتقال موضوع قرارداد را به غیر ندارد. پیمانکار متعهد می شود که تمامی اسناد و مدارک مرتبط با اجرای موضوع قرارداد را بررسی نموده و هیچ گونه ابهامی نسبت به مطالب مندرج در آن ها ندارد. مجری موظف است تحت نظارت مستقیم کارفرما اقدام به صورت وضعیت پروژه به طور ادواری در طول مدت اجرای عملیات عمرانی موضوع قراردارد نسبت به متراز و درصد حجم انجام شده بگیرد.
  وظایف اصلی پیمانکار نمای کامپوزیت چیست؟
  پیمانکار باید قدرت تصمیم گیری صحیح داشته باشد و بتواند برنامه ریزی کاملی را برای پروژه اجرا کند. باید نگاه فنی به پروژه داشته باشد و در حین انجام فرایند پروژه از خلاقیت و توانایی های خود استفاده کند. پیمانکار وظیفه دارد تیم کاری با تجربه و متخصصی را برای اجرای نما انتخاب کند. پیمانکار موظف است پروژه را در مدت زمان مشخص به پایان برساند در غیر این صورت باید تمام تمهیدات و پیش بینی های لازم را برای مواقع اضطراری انجام دهد. پیمانکار نما یک شخص حقیقی یا حقوقی است که تخصص کافی را در حوزه اجرای نمای ساختمان ها دارد.
  پیمانکار و مجری نما کیست؟
  در یک تعریف ساده و خلاصه می توان گفت پیمانکار نمای کامپوزیت به مهندس و یا متخصصی می توان گفت که با تمامی تمامی فرایند ساخت، اجرا و تکمیل یک نمای پروژه سر و کار دارد. این پروژه می تواند اداری، تجاری و یا حتی مسکونی نیز باشد. برای تکمیل پروژه به بهترین شکل ممکن پیمانکار نما باید متناسب با نمای موجود توانایی انتخاب بهترین مواد و مصالح مورد نیاز را به خوبی دارا باشد. و مراحل ساخت و مدیریت نما را طبق قرار دارد های معتبر به اتمام برساند. به طور کلی می توان گفت این پیمانکار فرایند تهیه مصالح، حمل و نقل، مراحل اجرا، ساخت و اتمام پروژه را بر عهده می گیرد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.